Forum Shqiptar
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Shqiptar


 
ForumPortaliKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Fatos Ashiku THIRRJE!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
LekNumri i postimeve : 1
Join date : 19/11/2011

Fatos Ashiku THIRRJE! Empty
MesazhTitulli: Fatos Ashiku THIRRJE!   Fatos Ashiku THIRRJE! I_icon_minitimeSat Nov 19, 2011 10:43 pm

Fatos Ashiku
THIRRJE!

Popull Shqipetare i Kosoves!lajmI per heqjen e flamurit kombetare Shqipetare nga rruget e Prishtines eshte nje skandal i permasave nderkombtare .Nje precedent i rralle qe rralle ka ndodhur ne kushte te presupuzuar paqe.
Cilat do te jene ato aresye kjo nuk e perligj nje veprim te tille.Kjo verteton e na jep deshmine e qarte se Shteti i stisur Kosovare nuk ka as ligjitimitet as edhe sovranitetin me minimal.
Te quhesh shtet sovran dhe te mos te keshe te drejten te keshe ne dite zyrtare te drejten e perfaqesimit te flamurit kombetare eshte e qarte se te kane llogarit per cfaredo por jo per Shqipetare.
E nese nuk quheni per syte e instituticioneve nderkombtare Shqiptare atehere mendoni se kjo eshte shenje se duan tua zvetenojne dhunisht te drejten per bashkim kombtare.
Veprimi i heqjes se flamurit nuk eshte nje akti shkeputur dhe i rastesiushem por nje veprim me paramendim dhe nje provokim i hapur qe edhe nese e duroni kete atehere gjithcka mundet te ndodhe me ju.
kURDOHERE JEMI GJENDUR SI KOMB E SI POPULL NE KURTHIN E FAKTIT TE KRYER.ENKAS ASKUSH NUK E MERR PERSIPER SE NUK ESHTE NJE VEPRIM QE BAZOHET NE TE DREJTAT E POPUJVE NE KARTAT NDERKOMBTARE.ATA QE E KANE DHENE KETE URDHER,JANE PJESE E KUPERTURES BARBARE QE NA NDAU E COPETOI SI DIKURE ME NJE PROCES VERBAL LETER BAKALLI.
pRANDAJ MOS E PRANONI KETE, DEMOSTRONI KUNDERSHTI DHE MERRENI ATE FLAMUR QE ESHTE FAQJA E NDERIT DHE E LAVDISE SIMBOLI I GJAKUT TE DERDHUR NDER BREZA DHE VEJENI NE VENDIN QE U TAKON. BEJENI KETE, SE PO ASHTU SIKUR HESHTIN EDHE ME PAS, PASI TA VENI DO TE HESHTIN.
DILNI LIRISHT NE RRUGET E kOSOVES DHE pRISHTINES ME FLAMURIN TONE KOMBTARE, QE TE TREGONI; SE NUK KA DREQ A NJERI I TIJ QE NE NA LARGON NGA sHQIPTARIA DUKE U DESHMUAR SE ME KETO VEPRIME VECSE NA E SHTOJNE MOITIVIN PER TU BERE BASHKE.
MERRENI ATE FLamure dhe vireni tani me ne balle te cdo lloj tjeter.Ne si popull, kemi respektuar flamujt e kujdo populli aq me teper te miqve tane. Por kur flamuri i identitetit tone nuk eshte me ta atehere ATA DUHET TE DIJNE SE NUK I PRESIN sHQIPETARET POR NJE VEND PA IDENTITET E PA TE PARE SHTEPIJE.
JU BEJME THIRRJE :TANA SUBJEKTEVE QE E KANE PROGRAM BASHKIMIN KOMBETARE PJESE E NISMES PER bESELIDHJEN E RE sHQIPETARE SI DHE VEPRIMTAREVE TE SAJ QE TE DALIN DHE DEMOSTROJNE NE pRISHTINE DHE TANE KOSOVENTE KUNDERTEN E KETIJ AKTI POSHTRUES..

BESELIDHJE E RE KOMBETARE SHQIPETARE ME 19 NENTOR 2011
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fatos Ashiku THIRRJE!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Forum Shqiptar :: ..::[ Zona Argetuese ]::.. :: Lajme-
Kërce tek: